Alfa Romeo Logo

Modeli

IZVRSNA UTRKA ZA TIM ALFA ROMEO SAUBER F1 S CHARLESOM LECLERCOM NA POZICIJI P6, A MARCUSOM ERICSSONOM NA POZICIJI P11

Bila je to fantastična Grand Prix utrka za tim Alfa Romeo Sauber F1 na gradskoj stazi u Bakuu. U sadržajno bogatoj i iscrpljujućoj utrci s teškom stazom i teškim vremenskim uvjetima, današnji je cilj bio završiti utrku i ostvariti najbolje moguće rezultate, a Charlesu Leclercu i Marcusu Ericssonu obojici je to pošlo za rukom. Monegaški je novajlija četvrtu utrku od svog premijernog nastupa na početku sezone završio na šestom mjestu i osvojio osam bodova za tim. Počevši od pozicije P13 i primjenom strategije s jednim zaustavljanjem, snažno je i odmjereno odvozio i probio se prema početnim pozicijama kroz sredinu. Marcus Ericsson uspješno je prešao na poziciju P11 i uspio je spasiti tešku utrku koja je bila ugrožena sudjelovanjem u nezgodi na samom početku zbog koje se morao zaustaviti u boksu i promijeniti strategiju. Tim Alfa Romeo Sauber F1 sada ima ukupno deset bodova u ovoj sezoni prvenstva i zauzima deveto mjesto u ukupnom poretku. Charles Leclerc je na trinaestom, a Marcus Ericsson na šesnaestom mjestu u poretku vozača na prvenstvu.