Alfa Romeo Logo

Modeli

ALFA ROMEO NA PROMOCIJI „F1 UNLEASH” U MILANU

Jučer je otvorena promocija „F1 Unleash” koja se održava u Darseni, u milanskom dijelu Navigli.  Događaj je besplatan za sve zaljubljenike u motore kao zagrijavanje za utrku Velike nagrade Italije koja će se za vikend održati u Monzi.  Velika nagrada na stazi u blizini Milana jedna je od klasičnih utrka svjetskog prvenstva Formule 1 i neodvojivi je dio povijesti marke Alfa Romeo. Upravo je Nino Farina vozeći Alfa Romeo 158 pobijedio na prvoj utrci 1950. otvorivši si tako put prema naslovu prvaka. Treće je mjesto, te godine u Monzi i na ljestvici, osvojio njegov momčadski kolega, Luigi Fagioli. Upravo je zato današnji poseban događaj, u sezoni kojom se obilježava povratak Alfa Romea u svijet Formule 1, održan u samom srcu Milana ima još dublji značaj kojim se ojačavaju veze marke, grada i svijeta utrka koji okružuje uzbuđeno mnoštvo.

Sam događaj je izazvao iskreno uzbuđenje utrke. Gledatelji su pozvani u Navijačko selo gdje mogu vidjeti izloženi model Alfa Romeo Sauber F1 Team kojim se na svjetskom prvenstvu FIA Formula 1 natječu Marcus Ericsson i Charles Leclerc. Iznenađenje za publiku je bila vožnja stazom duljine 1,6 km napravljenoj na Viale D’Annunzio. Spektakularna parada završila je na Piazza XXIV Maggio. Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio, najbolji modeli trenutačne ponude marke Alfa Romeo, odvozila su istu stazu. Oba su vozila opremljena bi turbo motorom 2,9 V6 od 510 ks.